Vragen Bredase VVD over bereikbaarheid treinen

Datum: 7 september 2022

Als Bredase VVD vinden we het belangrijk dat Breda goed bereikbaar blijft, juist ook met het
openbaar vervoer. Een betrouwbare dienstregeling draagt hieraan bij. De Bredase VVD heeft vragen gesteld naar aanleiding van een onderzoek van RTL Nieuws waaruit bleek dat veel treinreizigers het afgelopen halfjaar vaak te maken hadden met vertraging, of zelfs met helemaal niet opdagende treinen.

Dit kwam het meeste voor op station Breda, waar duizenden treinen te laat of helemaal niet verschenen. Van de ruim 53.000 keer dat er het afgelopen halfjaar een trein zou moeten stoppen, was deze 4698 keer meer dan 5 minuten te laat (8,8 procent). En maar liefst 4288 keer (8 procent) viel de trein uit, waardoor deze helemaal nooit in Breda aankwam. De verwachting is dat dit de komende periode alleen maar meer gaat worden.
Ons raadslid Martijn Meeuwissen vind dit onacceptabel en heeft hierom schriftelijke vragen gesteld aan het college over de rol die zij hierin spelen. Met deze vragen roepen we het college op zo snel mogelijk in gesprek te gaan met de NS.

De vragen zijn hier te lezen.

Stel ons jouw vraag