Raadsvragen Bredase VVD over PGB-fraude

Datum: 11 mei 2023

Onlangs berichtte RTL nieuws over het schrikbarend hoge aantal PGB (persoons gebonden budget) zorgaanbieders met een strafblad. Zeker in de grotere steden lijkt dit een aanzienlijk deel van de aanbieders van PGB zorg te betreffen. Daarnaast zien we dat deze zorgaanbieders hogere bedragen declareren dan aanbieders zonder strafblad.

Dit wijst erop dat malafide zorgaanbieders mogelijk frauderen door het factureren van zorg die niet geleverd is, het aanbieden van zorg die niet nodig is en het rekenen van te hoge tarieven.
Als Bredase VVD vinden we het belangrijk dat geld wat bedoeld is voor de zorg ook besteed wordt aan de zorg en niet bij criminelen terecht komt!

Vandaar dat ons raadslid Mariken Voermans – Oostvogels vragen heeft gesteld aan het college over hoe deze situatie specifiek voor Breda is en wat we eraan kunnen doen om te zorgen dat dit in onze gemeente voorkomen wordt.

Stel ons jouw vraag