De Bredase VVD wil dat boa’s voorzien gaan worden van wapenstok en handboeien

Datum: 27 juni 2022

Als Bredase VVD vinden we het van belang dat boa’s, mede vanwege de extra taken die zij er de afgelopen jaren bij hebben gekregen en door de toegenomen agressie tegen hen, zo snel mogelijk een korte wapenstok en handboeien in hun standaarduitrusting moeten krijgen. Ons raadslid Martijn Meeuwissen heeft hierom schriftelijke vragen gesteld aan het college.

Dit nadat op 23 juni minister Dilan Yesilgöz in een brief aan de Tweede Kamer heeft aangekondigd dat buitengewoon opsporingsambtenaren vanaf nu uitgerust kunnen worden met een korte wapenstok. Op termijn krijgen zij ook handboeien in hun standaarduitrusting. Gemeenten die hun boa’s met een wapenstok willen uitrusten, moeten daarvoor wel eerst een vergunning aanvragen bij de lokale driehoek. Die driehoek adviseert de minister, die uiteindelijk beslist. De Bredase VVD wilt dat het college dit zo snel mogelijk oppakt en roept hen hier in de vragen ook toe op.

De vragen zijn te vinden via: Vragen VVD

Stel ons jouw vraag